ZW-04-09-G-D-320-205
Part Number:
ZW-04-09-G-D-320-205
Description:
CONN BRD STACK .100" 8POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.205" (5.207mm)
Length - Stack Height :
0.320" (8.128mm)
Length - Tail :
0.205" (5.207mm)
Number of Positions :
8
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)