TW-09-06-T-S-394-125
Part Number:
TW-09-06-T-S-394-125
Description:
CONN BRD STACK 2.00 9POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.154" (3.912mm)
Length - Stack Height :
0.394" (10.000mm)
Length - Tail :
0.125" (3.175mm)
Number of Positions :
9
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)