HPW-03-04-T-S-1075-185
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
HPW-03-04-T-S-1075-185
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
.200" POWER BOARD STACKER
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.382" (9.703mm)
Length - Post (Mating) :
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height :
0.107" (2.718mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.200" (5.08mm)