ZW-08-09-G-S-200-310
Part Number:
ZW-08-09-G-S-200-310
Description:
CONN BRD STACK .100" 8POS
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.310" (7.874mm)
Number of Positions :
8
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)