ZW-12-20-T-S-395-370
Part Number:
ZW-12-20-T-S-395-370
Description:
CONN BRD STACK .100" 12POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.365" (9.271mm)
Length - Stack Height :
0.395" (10.033mm)
Length - Tail :
0.370" (9.400mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)