ZW-12-20-T-S-276-354
Part Number:
ZW-12-20-T-S-276-354
Description:
CONN BRD STACK .100" 12POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.500" (12.700mm)
Length - Stack Height :
0.276" (7.010mm)
Length - Tail :
0.354" (8.992mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)