ZW-06-20-T-D-880-125
Part Number:
ZW-06-20-T-D-880-125
Description:
CONN BRD STACK .100" 12POS
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height :
0.880" (22.352mm)
Length - Tail :
0.125" (3.180mm)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)