ZW-06-20-T-D-717-110
Part Number:
ZW-06-20-T-D-717-110
Description:
CONN BRD STACK .100" 12POS
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.303" (7.696mm)
Length - Stack Height :
0.717" (18.212mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)