ZW-03-19-G-D-925-157
Part Number:
ZW-03-19-G-D-925-157
Description:
CONN BRD STACK .100" 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.248" (6.300mm)
Length - Stack Height :
0.925" (23.495mm)
Length - Tail :
0.157" (3.988mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)