ZW-15-15-T-S-245-140
Part Number:
ZW-15-15-T-S-245-140
Description:
CONN BRD STACK .100" 15POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.245" (6.223mm)
Length - Stack Height :
0.245" (6.223mm)
Length - Tail :
0.140" (3.556mm)
Number of Positions :
15
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)