ZW-06-14-T-D-905-220
Part Number:
ZW-06-14-T-D-905-220
Description:
CONN BRD STACK .100" 12POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.305" (7.747mm)
Length - Stack Height :
0.905" (22.987mm)
Length - Tail :
0.220" (5.588mm)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)