TW-06-07-F-S-455-100
Part Number:
TW-06-07-F-S-455-100
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.197" (5.000mm)
Length - Stack Height :
0.455" (11.557mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
6
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)