ZW-10-13-T-S-330-140-LL
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
ZW-10-13-T-S-330-140-LL
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.760" (19.304mm)
Length - Stack Height :
0.330" (8.382mm)
Length - Tail :
0.140" (3.556mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)