HW-06-08-G-S-276-075
Part Number:
HW-06-08-G-S-276-075
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.179" (4.547mm)
Length - Stack Height :
0.276" (7.010mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
6
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)