ZW-14-09-T-S-465-132
Part Number:
ZW-14-09-T-S-465-132
Description:
CONN BRD STACK .100" 14POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.133" (3.378mm)
Length - Stack Height :
0.465" (11.811mm)
Length - Tail :
0.132" (3.353mm)
Number of Positions :
14
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)