ZW-14-09-T-S-250-312
Part Number:
ZW-14-09-T-S-250-312
Description:
CONN BRD STACK .100" 14POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.168" (4.267mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.312" (7.925mm)
Number of Positions :
14
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)