ZW-13-10-T-S-315-065
Part Number:
ZW-13-10-T-S-315-065
Description:
CONN BRD STACK .100" 13POS
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.450" (11.430mm)
Length - Stack Height :
0.315" (8.000mm)
Length - Tail :
0.065" (1.651mm)
Number of Positions :
13
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)