TW-02-03-S-D-205-125
Part Number:
TW-02-03-S-D-205-125
Description:
CONN BRD STACK 2.00 4POS
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.205" (5.200mm)
Length - Stack Height :
0.205" (5.207mm)
Length - Tail :
0.125" (3.175mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)