HW-03-09-S-S-351-287-002
Part Number:
HW-03-09-S-S-351-287-002
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.092" (2.337mm)
Length - Stack Height :
0.351" (8.915mm)
Length - Tail :
0.287" (7.290mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)