TW-05-03-T-S-260-SM-P
Part Number:
TW-05-03-T-S-260-SM-P
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.467" (11.862mm)
Length - Post (Mating) :
0.207" (5.258mm)
Length - Stack Height :
0.260" (6.604mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)