ZW-07-15-T-D-278-122
Part Number:
ZW-07-15-T-D-278-122
Description:
CONN BRD STACK .100" 14POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height :
0.278" (7.061mm)
Length - Tail :
0.122" (3.099mm)
Number of Positions :
14
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)