HW-07-08-TM-D-311-110
Part Number:
HW-07-08-TM-D-311-110
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.109" (2.769mm)
Length - Stack Height :
0.311" (7.899mm)
Length - Tail :
0.110" (2.800mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)