DW-08-13-F-S-905
Part Number:
DW-08-13-F-S-905
Description:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.215" (5.461mm)
Length - Stack Height :
0.905" (22.987mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
8
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)