TW-02-04-T-D-216-SM-A-TR
Part Number:
TW-02-04-T-D-216-SM-A-TR
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.487" (12.370mm)
Length - Post (Mating) :
0.271" (6.883mm)
Length - Stack Height :
0.216" (5.486mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)