HW-06-10-T-S-250-SM-A
Part Number:
HW-06-10-T-S-250-SM-A
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.765" (19.431mm)
Length - Post (Mating) :
0.515" (13.081mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
6
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)