HW-07-07-T-D-335-071
Part Number:
HW-07-07-T-D-335-071
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating) :
0.024" (0.610mm)
Length - Stack Height :
0.335" (8.509mm)
Length - Tail :
0.071" (1.803mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)