FW-02-05-F-D-456-065
Part Number:
FW-02-05-F-D-456-065
Description:
CONN HDR 4POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.521" (13.233mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.456" (11.582mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)