TW-03-12-F-D-764-173
Part Number:
TW-03-12-F-D-764-173
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.173" (4.394mm)
Length - Stack Height :
0.764" (19.406mm)
Length - Tail :
0.173" (4.394mm)
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)