ZW-13-09-T-S-315-340
Part Number:
ZW-13-09-T-S-315-340
Description:
CONN BRD STACK .100" 13POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.315" (8.000mm)
Length - Tail :
0.340" (8.636mm)
Number of Positions :
13
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)