ZW-03-12-G-D-460-285
Part Number:
ZW-03-12-G-D-460-285
Description:
CONN BRD STACK .100" 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.285" (7.239mm)
Length - Stack Height :
0.460" (11.684mm)
Length - Tail :
0.285" (7.239mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)