TW-05-02-T-S-240-060-003
Part Number:
TW-05-02-T-S-240-060-003
Description:
CONN BRD STACK 2.00 5POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating) :
0.077" (1.956mm)
Length - Stack Height :
0.240" (6.096mm)
Length - Tail :
0.060" (1.524mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)