HW-05-20-L-S-746-138
Part Number:
HW-05-20-L-S-746-138
Description:
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.246" (6.248mm)
Length - Stack Height :
0.746" (18.948mm)
Length - Tail :
0.138" (3.500mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)