TW-06-04-F-S-230-225
Part Number:
TW-06-04-F-S-230-225
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.230" (5.842mm)
Length - Tail :
0.225" (5.715mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
6
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)