HW-03-15-T-D-286-SM-A
Part Number:
HW-03-15-T-D-286-SM-A
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.565" (14.351mm)
Length - Post (Mating) :
0.279" (7.087mm)
Length - Stack Height :
0.286" (7.264mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)