ZW-12-10-T-S-240-275
Part Number:
ZW-12-10-T-S-240-275
Description:
CONN BRD STACK .100" 12POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.315" (8.000mm)
Length - Stack Height :
0.240" (6.096mm)
Length - Tail :
0.275" (6.985mm)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)