ZW-10-13-T-S-700-340
Part Number:
ZW-10-13-T-S-700-340
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height :
0.700" (17.780mm)
Length - Tail :
0.340" (8.636mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)