ZW-10-13-T-S-690-300
Part Number:
ZW-10-13-T-S-690-300
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height :
0.690" (17.526mm)
Length - Tail :
0.300" (7.620mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)