ZW-10-13-T-S-200-875
Part Number:
ZW-10-13-T-S-200-875
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.875" (22.225mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)