ZW-07-09-G-S-472-098
Part Number:
ZW-07-09-G-S-472-098
Description:
CONN BRD STACK .100" 7POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.472" (11.989mm)
Length - Tail :
0.098" (2.489mm)
Number of Positions :
7
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)