FW-02-03-G-D-220-180-TR
Part Number:
FW-02-03-G-D-220-180-TR
Description:
.050" FLEX STACK, FLEXIBLE MICRO
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.400" (10.160mm)
Length - Post (Mating) :
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height :
0.220" (5.588mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)