TW-06-03-F-S-180-150
Part Number:
TW-06-03-F-S-180-150
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.205" (5.200mm)
Length - Stack Height :
0.180" (4.572mm)
Length - Tail :
0.150" (3.810mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
6
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)