FW-02-05-F-D-374-090
Part Number:
FW-02-05-F-D-374-090
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.464" (11.786mm)
Length - Post (Mating) :
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height :
0.374" (9.500mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)