FW-02-05-F-D-321-098
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
FW-02-05-F-D-321-098
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.419" (10.643mm)
Length - Post (Mating) :
0.098" (2.489mm)
Length - Stack Height :
0.321" (8.153mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
4
Number of Rows :
2
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)