FW-02-05-F-D-528-088
Part Number:
FW-02-05-F-D-528-088
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.616" (15.646mm)
Length - Post (Mating) :
0.088" (2.235mm)
Length - Stack Height :
0.528" (13.411mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)