FW-02-05-F-D-310-158
Part Number:
FW-02-05-F-D-310-158
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.468" (11.887mm)
Length - Post (Mating) :
0.158" (4.013mm)
Length - Stack Height :
0.310" (7.874mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)