FW-02-05-F-D-340-158
Part Number:
FW-02-05-F-D-340-158
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.499" (12.675mm)
Length - Post (Mating) :
0.158" (4.013mm)
Length - Stack Height :
0.340" (8.636mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)