ZW-07-08-T-D-375-093
Part Number:
ZW-07-08-T-D-375-093
Description:
CONN BRD STACK .100" 14POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.062" (1.575mm)
Length - Stack Height :
0.375" (9.525mm)
Length - Tail :
0.093" (2.362mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)