TW-03-08-F-D-250-200
Part Number:
TW-03-08-F-D-250-200
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating) :
0.381" (9.677mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.200" (5.080mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)