TW-03-07-F-D-535-095
Part Number:
TW-03-07-F-D-535-095
Description:
2.00 MM FLEX STACK, FLEXIBLE BOA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.122" (3.099mm)
Length - Stack Height :
0.535" (13.589mm)
Length - Tail :
0.095" (2.413mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)