ZW-06-11-G-S-550-260
Part Number:
ZW-06-11-G-S-550-260
Description:
CONN BRD STACK .100" 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.550" (13.970mm)
Length - Tail :
0.260" (6.604mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)